Grzegorz Krychowiak w obecnym sezonie jest podstawowym piłkarzem grającego w francuskiej Ligue 2 Stade de Reims. Wypożyczony z Bordeaux piłkarz spisuje się bardzo dobrze i być może wkrótce otrzyma powołanie do reprezentacji.

„Oglądałem go ostatnio w dwóch meczach. Muszę przyznać, że jego gra mi zaimponowała. To podstawowy piłkarz swojej drużyny. Widać, że dużo dało mu to, że przez ostatnie lata był we Francji. Tu go odpowiednio oszlifowano” – powiedział Tadeusz Fogiel, menedżer działający na rynku francuskim.

„To gracz środka pola. Dysponuje bardzo dobrym strzałem, jest waleczny, gra często na pograniczu faulu. Dysponuje dobrą techniką” – twierdzi Fogiel, który uważa, że młody piłkarz zasłużył na powołanie do reprezentacji, przywołując przykład Bartosza Salomona, występującego w trzeciej lidze włoskiej.

Menedżer twierdzi, że sztab kadry popełnia błąd, nie obserwując rynku francuskiego. „Szkoda, że trener Smuda dopiero teraz dostrzega zalety Damiena Perquisa. To przecież najskuteczniejszy obrońca całej ligi. Sztab kadry oglądał go już dwukrotnie. Myślę, że powinni pospieszyć się z decyzją” – dodał Fogiel.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.