fortuna

Krychowiak: Marzę o wygraniu LE w moim kraju

Dzisiaj, w dniu 25. urodzin Grzegorza Krychowiaka pojawił się na jego temat nawet artykuł na oficjalnej stronie internetowej UEFA. Polaka chwalili trenerzy, a także została przedstawiona jego dotychczasowa kariera.

Krychowiak zmaga się obecnie z drobnym urazem i najprawdopodobniej zabraknie go w składzie na dzisiejszy mecz pucharowy Sevilli z Espanyolem Barcelona. Jego klubowy trener Unai Emery pochwalił na łamach „uefa.com” naszego rodaka za waleczność – Gdybyśmy poprosili go, by dziś zagrał, z pewnością by się zgodził. To dobrze. Nie trenowałem wielu piłkarzy, którzy byliby w stanie grać pomimo sporego bólu – komplementował jubilata hiszpański szkoleniowiec.

Były opiekun Polaka z Reims Hubert Fournier także nie szczędził pochwał – On jest wojownikiem, piłkarzem o pracy z którym marzy każdy trener – powiedział obecny szkoleniowiec Olympique Lyon.

„Polska gwiazda”, jak określono naszego reprezentanta, skupia się obecnie na głównych celach swojego klubu – Marzę o wygraniu Ligi Europy w moim kraju. To byłoby dla mnie coś wyjątkowego. Wiem, że przed nami długa i trudna droga, ale wierzę, że możemy to zrobić – powiedział pomocnik Sevilli, która w 1/16 finału tych rozgrywek zmierzy się z Borussią Mönchengladbach. Finał LE zostanie rozegrany w Warszawie.

25-latek chciałby też osiągnąć sukces z kadrą Adama Nawałki – Francja to mój drugi dom. Jednym z moich największych marzeń jest powrót do tego kraju razem z moją drużyną narodową i zagrać na EURO 2016 – wyjawił Krychowiak.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.