Hannover 96 wygrał na własnym boisku z Bayerem Leverkusen 3:2 (1:1) w szesnastej kolejce  Bundesligi. Na boisku w 87. minucie pojawił się Artur Sobiech, który zmienił Didera Ya Konana.

Ten mecz z pewnością należał do grona najbardziej emocjonujących spotkań tego weekendu. Już dwie minuty po pierwszym gwizdku arbitra padła pierwsza bramka. Andre Schürrle dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. W polu karnym piłkę przejął Lars Bender, który doskonale podał ją Gonzalo Castro. Ten nie miał już żadnych problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Gospodarze zdołali wyrównać w 20. minucie. Szabolcs Huszti został sfaulowany w polu karnym przez Manuela Friedricha. Kilka sekund później sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i trafił na 1:1.

W 56. minucie zawodnicy Hannoveru 96 wyprowadzili doskonały kontratak. Rozpoczął go Jan Schlaudraff, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, a potem wrzucił piłkę w pole karne. Tam doskonale piłkę głową uderzył Mame Biram Diouf i w ten sposób gospodarze wyszli na prowadzenie.

Jednak krótko mogli się cieszyć. Minutę później futbolówkę z prawej strony boiska dośrodkował Lars Bender. W polu karnym dogodną pozycję do strzału wywalczył sobie Stefan Kiessling i głową skierował piłkę do bramki.

W 69. minucie Szabolcs Huszti przebojem wdarł się w pole karne Bayeru. Tam sfaulował go Stefan Reinartz. Drugi raz w tym meczu Węgier wykorzystał „jedenastkę” i tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Całe zawody na ławce gości przesiedział Sebastian Boenisch.