Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie w barwach Sampdorii Genua w meczu 15. koleji Serie A przeciwko Lazio. Od 70. minuty na boisku przebywał też Dawid Kownacki, ale tym razem bramki nie strzelił. Polacy nie mieli powodów do zadowolenia, ponieważ ich drużyna przegrała, po golu straconym w doliczonym czasie gry 1:2.

Niedawno Kownacki błysną w spotkaniu Coppa Italia, w którym zdobył dwie bramki i zanotował asystę. W niedzielny wieczór ponownie usiadł jednak na ławce rezerwowych. Trener Sampdorii,Marco Giampaolo nie pierwszy raz postanowił wykorzystać Polaka jako jokera. W tym spotkaniu nasz piłkarz nie zdołał jednak pomóc kolegom w odniesieniu zwycięstwa.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale po zmianie stron kibice zobaczyli aż trzy gole. Strzelanie rozpoczął snajper gospodarzy, Duvan Zapata, który pokonał bramkarza Lazio w 56. minucie. Mające optyczną przewagę Lazio zdołało wyrównać w 79. minucie za sprawą trafienia Sergeja Milinkovicia-Savicia. Jak się później okazało, najgorsze dla Sampdorii wydarzyło się w samej końcówce. Wtedy gola na wagę trzech punktów dla Lazio zdobył Felipe Caicedo.