Marcin Kowalczyk tej zimy zdecydował się na dalcze występy w Rosji, podpisując kontrakt z beniaminkiem zaplecza Prjemier Ligi, FK Tosno. Reprezentant Polski zadebiutował dziś w barwach tego klubu.

Założony zaledwie dwa lata temu klub świetnie spisuje się w obecnym sezonie. W dzisiejszym spotkaniu, w którym pełne 90 minut rozegrał Kowalczyk, Tosno pokonało Energiję Chabarowsk 2:1 i awansowało na pozycję wicelidera Pierwyj Diwizion, dającą bezpośredni awans do rosyjskiej elity.

W 39. minucie beniaminka wyprowadził na prowadzenie Kantiemir Bierchamow, pewnie trafiając z jedenastu metrów. Remis gospodarzom dał tuż po zmianie stron Nathan Júnior, również wykorzystując rzut karny. Trzy punkty padły łupem przyjezdnych dzięki bramce Stanisława Prokofjewa z 77. minuty.