Obrońca Dynama Moskwa Marcin Kowalczyk chce rozwiązać kontrakt z rosyjskim klubem i wrócić do Polski. Liczy na to, że to pomoże mu wrócić do reprezentacji i zagrać na Euro 2012.

Kowalczyk jest piłkarzem Dynama od ponad 3,5 roku. Trafił tam za 800 tysięcy euro z GKS-u Bełchatów. Początkowo był podstawowym zawodnikiem moskiewskiego klubu, jednak od roku nie zagrał w żadnym ligowym spotkaniu.

Nieudane było również półroczne wypożyczenie do Metalurga Donieck, w którym również ani razu nie pojawił się na boisku. Brak szans na grę spowodował, że 26-latek chce wrócić do Polski.

Obecnie Kowalczyk prowadzi rozmowy z działaczami Dynama, aby rozwiązać obowiązujący jeszcze przez 2 lata kontrakt. – Rozmawiamy z klubem. Na razie Marcin nie gra, a wciąż myśli o udziale w Euro. Jeśli nie zacznie regularnie występować, nie ma na co liczyć – powiedział agent piłkarza Mariusz Piekarski.

Po rozwiązaniu kontraktu Kowalczyk mógłby trafić do Zagłębia Lubin. Trener „Miedziowych” Jan Urban narzeka na brak klasowego prawego obrońcy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.