fortuna

Kosecki i Milik powołani do kadry!

Jakub Kosecki oraz Arkadiusz Milik zostali powołani przez Waldemara Fornalika na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami z RPA i Anglią. Dla obu piłkarzy będzie to absolutny debiut w dorosłej kadrze.

Wobec problemów zdrowotnych Jakuba Błaszczykowskiego i Marka Saganowskiego selekcjoner Polaków zdecydował się w ich miejsce powołać młodych piłkarzy z polskiej ligi.

Milik to 18-letni piłkarz Górnika Zabrze i lider klasyfikacji strzelców obecnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Wielu ekspertów ochrzciło go „nowym Lubańskim”. W miniony weekend młody piłkarz strzelił dwa piękne gole Podbeskidziu. Jego zaletą jest fakt, że może grać zarówno w ataku, jak i na lewej pomocy.

Z kolei Jakub Kosecki ma 22 lata i jest synem byłego reprezentanta Polski, a od niedawna kandydata na prezesa PZPN, Romana Koseckiego. Obecnie występuje w Legii Warszawa. Jest bardzo dynamicznym skrzydłowym, ale często brakuje mu „zimnej krwi” by zakończyć akcję golem, jednak w piątek popularny „Kosa” zaliczył fantastyczny mecz i „wbił” dwa gole Wiśle Kraków.

Obaj piłkarze na pewno będą wzmocnieniem reprezentacji Polski, gdyż od początku sezonu prezentują wysoką formę. Szczególnie Milik imponuje łatwością zdobywania bramek i na pewno będzie się liczył w walce o podstawową jedenastkę na mecz z Anglią.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.