W ostatniej kolejce holenderskiej Eredivisie PSV Eindhoven uległo 1:3 (1:2) Twente Enschede. „Boeren” mimo porażki zostali wicemistrzem kraju i w przyszłym sezonie powalczą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Piłkarze, których od przyszłego sezonu prowadził będzie Phillip Cocu bramkę stracili już po trzech minutach. Luc Castaignos z ostrego kąta posłał piłkę do siatki między nogami Boya Watermana. Holenderski bramkarz w 19. minucie został trafiony w twarz przez napastnika Twente, jednak po kilku minutach przerwy kontynuował grę.

W 27. minucie Waterman bardzo źle wybił piłkę, a ta znalazła się pod nogami Willema Janssena. Pomocnik „De Tukkers” szybko oddał ją Nacerowi Chadliemu, który wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Dziesięć minut później bramkarz PSV opuścił jednak plac gry i zastąpił go Przemysław Tytoń.

Sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Edson Braafheid nieprzepisowo powstrzymał Driesa Mertensa i arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Jeszcze w końcówce pierwszych 45 minut kapitalną interwencją popisał się reprezentant Polski. Wyciągnął się on jak struna i sparował na rzut rożny strzał Leroy’a Fera z rzutu wolnego.

Siedem minut po zmianie stron Polak popełnił niemal identyczny błąd jak Waterman. Miał szczęście, że tym razem jego podanie wprost pod nogi Felipe Gutiérreza nie skończyło się stratą bramki. Reprezentant Chile uderzył minimalnie za wysoko. Już dwie minuty później Tytoń i tak musiał wyciągać piłkę z siatki. Z lewego skrzydła w pole karne wbiegł Chadli i podał do Janssena, który z kilku metrów trafił do pustej bramki.

W 71. minucie Mark van Bommel, za atak na nogi rywala ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Przemysław Tytoń popisał się jeszcze w 84. minucie, kiedy to powstrzymał wychodzącego z nim oko w oko Luca Castaignosa.