W dzisiejszym spotkaniu 32. kolejki 2. Bundesligi Grzegorz Wojtkowiak doznał kontuzji i po dwudziestu minutach musiał opuścić plac gry. Jego TSV 1860 Monachium pokonało u siebie Union Berlin 3:0 (2:0).

Polak wybiegł w podstawowym składzie, lecz w 17. minucie zderzył się z Marc’em Pfertzelem i potrzebował pomocy sztabu medycznego. Ten zadecydował, że 29-latek nie jest w stanie kontynuować meczu i zastąpił go Arne Feick. Wstępne diagnozy mówią o urazie barku polskigo defensora.

W 26. minucie Moritz Stoppelkamp dośrodkował z prawego skrzydła, a akcję głową wykończył Benjamin Lauth. W końcówce pierwszej połowy Daniel Halfar precyzyjnie dogał do Stoppelkampa, a ten z pięciu metrów trafił między słupki. Ostani gol padł w 63. minucie. Ponownie głową do bramki trafił kapitan gospodarzy.

Na dwie kolejki przed końcem „Lwy” plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Piłkarze ze stolicy spadli natomiast na dziewiątą pozycję.