Kontuzja Mario Götze okazała się poważniejsza, niż przypuszczano. Wschodząca gwiazda niemieckiej piłki nie zagra przez dwa miesiące. To olbrzymia szansa dla Jakuba Błaszczykowskiego, aby na stałe wskoczyć do jedenastki.

Kapitan reprezentacji Polski wyszedł w podstawowym składzie w pierwszym w nowym roku oficjalnym spotkaniu Borussii Dortmund. Błaszczykowski rozegrał cały mecz z Hamburgerem SV, w którym BVB wygrało aż 5:1. „Kuba” strzelił dwie bramki i zaliczył asystę, a przez serwis Goal.com został wybrany najlepszym piłkarzem niedzielnego pojedynku.

– Kuba przechodził przez naprawdę trudny okres. Sam sobie z tym poradził. Można powiedzieć, że wyszedł z doliny niezadowolenia. Teraz osiągnął fantastyczną formę. Ma ochotę ryzykować i chce robić takie rzeczy na boisku, na które inni nie wpadną. On po prostu cieszy się futbolem
– pochwalił Polaka trener Borussii Jürgen Klopp.

Dzięki nieobecność Götze, Błaszczykowski ma szansę na stałe wywalczyć sobie miejsce w pierwszej jedenastce BVB. W rundzie jesiennej przegrywał rywalizację z Niemcem i musiał zadowolić się rolą rezerwowego. Teraz to od niego zależy, czy wyeliminuje 19-latka do końca sezonu z gry od pierwszych minut.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.