Pomocnik Legii Warszawa Ariel Borysiuk ostatecznie podpisał umowę w niemieckim klubem Kaiserslautern. Kontrakt będzie obowiązywał przez 4 lata.

W sobotę Legia obwieściła, że transfer Borysiuka dobiegł końca, i że zawodnik będzie występował w Kaiserslautern. Wszystkie strony miały już dojść do porozumienia, a do sfinalizowania umowy miały pozostać tylko testy medyczne, i oczywiście parafka samego zainteresowanego.

Tymczasem następnego dnia, zamiast wylecieć na testy do Kaiserslautern, Borysiuk zmienił kurs na Brugię, gdzie klub miał mu zaoferować lepszą umowę niż strona niemiecka. Pojawiły się wiadomości, że wybór padnie jednak na Club Brugge.

Niemców ta informacja bardzo zdenerwowała, a zachowanie Borysiuka zostało określone m. in. mianem 'nieprofesjonalnego’. 20-letni piłkarz przeszedł u Belgów testy medyczne po czym, nie podpisawszy jeszcze żadnej umowy, wyleciał do Niemiec…

Dopiero dziś, można już oficjalnie potwierdzić, że saga transferowa dobiegła końca. Borysiuk ostatecznie złożył swój podpis na 4-letnim kontrakcie z Kaiserslautern. Zespół niebawem wypróbuje jego umiejętności, podczas niedzielnego starcia z FC Köln.

– Przy podpisywaniu umowy uśmiech nie schodził z twarzy Ariela. Widać było, że jest szczęśliwy z wyboru, jakiego dokonał – relacjonował spotkanie agent piłkarza Mariusz Piekarski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.