Roda JC Kerkrade rozbiła De Graafschap 6:1 (3:1) w rewanżowym spotkaniu baraży o holenderską ekstraklasę. Pełne 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Kurto, a w ekipie przyjezdnych Piotr Parzyszek.

Mateusz Prus siedział na ławce, a będący na wylocie z klubu Mikołaj Lebedyński nie znalazł się w meczowej osiemnastce. Początek zapowiadał się obiecująco dla gości, bowiem w 6. minucie objęli oni prowadzenie. Później grę kontrolowali już zawodnicy Rody. Duży wkład w zwycięstwo miał Martijn Monteyne, który asystował przy wszystkich bramkarz z pierwszych 45 minut. Po jego podaniach do siatki dwukrotnie trafił Sanharib Malki i raz Frank Demouge.

Syryjski napastnik ekipy z Kerkrade skompletował hat-tricka tuż po przerwie. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Mitchell Donald. Ten sam zawodnik pięć minut przed końcem ustalił wynik na 6:1.