fortuna

Kompromitacja Lecha w Tallinie

Wicemistrz Polski, Lech Poznań przegrał na wyjeździe 0:1 (0:0) kompromitując się w spotkaniu przeciwko estońskiemu JK Nõmme Kalju w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

„Kolejorz” dobrze rozpoczął to spotkanie już w pierwszych minutach oddając dwa strzały, najpierw po dośrodkowaniu Darko Jevticia niecelnie główkował Lovrencsics, a po chwili strzał Szymona Pawłowskiego wyłapał Vitali Teleš.

Estończycy odpowiedzieli bardzo groźnym strzałem Felipe Nunesa, który z trudem obronił Jasmin Burić. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy szanse na zdobycie bramki miał Karol Linetty jednak uderzył niecelnie.

Tuż po wznowieniu gry Luis Henríquez dośrodkował do Kaspera Hämäläinena, ale jego strzał głową obronił estoński bramkarz. Fin próbował także w 55. minucie jednak znowu górą był Teleš.

W 81. minucie Lech Poznań stracił gola kiedy to fatalny błąd popełnił Maciej Wilusz, a Hidetoshi Wakui w sytuacji sam na sam pewnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Polski zespół odpowiedział jedynie poprzeczką Dawida Kownackiego i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.