Lech Poznań zremisował na własnym boisku 0:0 (0:0) w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko islandzkiemu Stjarnan F.C. tym samym w kiepskim stylu pożegnał się z europejskimi pucharami.

„Kolejorz” bardzo dobrze wszedł w mecz już w pierwszych 10 minutach oddając pięć strzałów, najlepsze sytuację miał Ubiparip jednak najpierw jego uderzenie wybronił Jonsson, a później jego główka minęła bramkę o zaledwie kilka centymetrów. Serb jeszcze lepszą sytuację miał w 19. minucie kiedy to przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem drużyny gości. Stjarnan F.C.

odpowiedział strzałem z dystansu Jóhannsson jednak piłkę na raty wyłapał Kotorowski. Jeszcze przed przerwą kolejną okazję miał Ubiparip jednak i tym razem z dwunastu metrów nie trafił w światło bramki. W 56. minucie strzałem nożycami próbował zaskoczyć Ubiparip jednak i to nie przyniosło efektu, a piłka wyszła poza boisko. Chwilę później strzału sprzed pola karnego próbował jeszcze Lovrencsics, ale bez efektu.

W 66. minucie bardzo blisko zdobycia bramki był Aegisson, który stanął oko w oko z Kotorowskim jednak pojedynek wygrał polski bramkarz. Dziesięć minut później próbował jeszcze Jevtić jednak jego strzał szybuje wysoko ponad bramką. Jeszcze przed końcem spotkania próbowali kolejno Teodorczyk i Kownacki jednak ich strzały zostały zablokowane.