W spotkaniu drugiej kolejki II Bundesligi- FC Koeln podzieliło się punktami z Fortuną Düsseldorf. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1 (0-1). Bardziej zadowoleni z jednego punktu są na pewno gospodarze.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu w Kolonii zakończyła się zwycięstwem gości 1:0. Drużyna, która jeszcze w minionym sezonie występowała w ekstraklasie w pierwszych trzech kwadransach była ekipą zdecydowanie lepszą, nie pozwalając rywalowi na stworzenie większego zagrożenie pod swoją bramką.

Jedynego gola w pierwszej połowie już w 12. minucie strzelił Benschop, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza FC Koeln.

Po przerwie gospodarze, chcąc uniknąć porażki dążyła do zdobycia bramki dającą wyrównanie. W 67. minucie na 1-1 doprowadził Anthony Ujah.

Cały mecz w składzie FC Koeln rozegrał pomocnik reprezentacji Polski, Adam Matuszczyk. Również 90. minut rozegrał Adam Bodzek. Obrońca wyróżnił się otrzymaniem żółtej kartki w ostatnich fragmentach meczu,