fortuna

Kolonia coraz bliżej Bundesligi; grali Polacy

W weekend swoje spotkania rozegrali także polscy zawodnicy występujący w rozgrywkach drugiej Bundesligi. Aż pięć trafień obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Düsseldorfie, gdzie Fortuna zmierzyła się z FC Koeln.

Bez niespodzianki spotkanie zakończyło się zwycięstwem Koeln 2:3. Trójka Polaków od początku meczu zasiadła na ławce rezerwowych. W drugiej połowie na placu gry pojawili się: Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko.

Po trzydziestu ośmiu minutach gry w Düsseldorfie mieliśmy prowadzenie Kolonii 0:2. Do bramki rywala trafiali: Ujah i Helmes. W drugich trzech kwadransach nastąpiło przebudzenie Fortuny, która na gole swojego przeciwnika również odpowiedziała dwoma trafieniami.

Na kwadrans przed końcem trzecią bramkę dającą cenne zwycięstwo strzelili zawodnicy FC Koeln.

Sławomir Peszko pojawił się na boisku w 65. minucie, natomiast na ostatnie pięć minut na placu gry pojawił się drugi z polskich pomocników Adam Matuszczyk.

Remisem dziewiętnastą kolejkę II Bundesligi zakończyli piłkarze TSV 1860 Monachium. Monachijczycy 2:2 zremisowali spotkanie z FSV Frankfurt. Gole dla popularnych „Lwów” zdobył: Moritz Stoppelkamp.

W barwach zespołu gości całe spotkanie rozegrał polski obrońca, Grzegorz Wojtkowiak.

Już w piątej swój mecz w ramach dziewiętnastej kolejki rozegrali gracze VFL Bochum. Zespół, w którym występuje Polak- Piotr Ćwielong zaledwie zremisował 0:0 z Dinamo Drezno, które po tej kolejce zajmuje siedemnaste miejsce  w ligowej tabeli.

Były pomocnik Śląska pojawił się na murawie siedemdziesiątej siódmej minucie, zmieniając Holthausa.