W meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi 1. FC Köln pokonało FC Augsburg 3:0. Gola i asystę dla gospodarzy zaliczył reprezentant Polski Sławomir Peszko.

Köln objęło prowadzenie w 19. minucie. Peszko podał do Podolskiego, który przeprowadził rajd lewą stroną boiska, który zakończył mocnym strzałem na bramkę. Interweniujący Simon Jentzsch nie zdołał wybić piłki, która zatrzepotała w siatce.

Pięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Podolski. Reprezentant Niemiec wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Christianie Clemensie.

W 56. minucie pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Sławomir Peszko. Polski skrzydłowy mocnym strzałem prawą nogą nie dał szans Jentzschowi.

Ostatni kwadrans goście grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Torsten Oehrl.

Peszko grał przez całe spotkanie. Drugi z Polaków w Köln – Adam Matuszczyk wszedł na boisko w 67. minucie, zmieniając Christiana Clemensa.