VfL Bochum pokonało na własnym boisku 2:1 (0:1) zespół 1. FC Köln w meczu 32. kolejki 2. Bundesligi. W pierwszym składzie „Kozłów” wyszedł były reprezentant Polski – Adam Matuszczyk.

Jako pierwsi do siatki rywala trafili goście. W 30. minucie Adil Chihi skorzystał z piłki, która przez przypadek spadła pod jego nogi i wpakował ją do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Jednak kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy VfL Bochum. W 65. minucie Timo Horna pokonał uderzeniem głową Zlatko Dedic, a niespełna kwadrans później wynik na 2:1 ustalił Marcel Maltritz po podaniu Marca Rzatkowskiego.

W 77. minucie na boisku pojawił się Kacper Przybyłko, ale nie wyróżnił się niczym specjalnym. W ostatnich minutach meczu Polak został ukarany żółtą kartką.