W spotkaniu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi 1. FC Köln rozgromiło najsłabszy zespół ligi SC Freiburg 4:0 (1:0). W barwach zwycięzców wystąpili Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko, który asystował przy dwóch golach.

Peszko zaliczył kluczowe podania przy dwóch pierwszych trafieniach dla gospodarzy. W 20. minucie zagrał głową do Christiana Clemensa, a ten z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi rywali.

W 61. minucie Polak przeprowadził akcję lewą stroną boiska i podał do wbiegającego w pole karne Lukasa Podolskiego, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie.

W 66. minucie drugiego gola strzelił Clemens, a siedem minut później również po raz drugi trafił Podolski, ustalając wynik meczu.

Peszko grał do 70. minuty, kiedy na boisku zmienił go Christian Eichner. W 77. minucie na placu gry zameldował się Matuszczyk, zastępując Saschę Riethera.