Nasi rodacy stanowią o sile wicemistrza Litwy, co udowodnili w dzisiejszym meczu. Podopieczni Marka Zuba zwyciężyli 5:0 (2:0) z Sūduvą Mariampole. Dwie bramki zdobył Jakub Wilk, a jedną dołożył Kamil Biliński.

Obaj Polacy wybiegli w podstawowym składzie. W 10. minucie były piłkarz Lecha Poznań wykonał rzut rożny, po którym do siatki trafił Paweł Komołow. Przed przerwą rezultat podwyższył Mantas Kuklys.

W 55. minucie przed polem karnym sfaulowany został Kamil Biliński i arbiter podyktował rzut wolny. Stały fragment fantastycznie wykonał Jakub Wilk, który zdobył drugiego gola w tym sezonie. Cztery minuty później Polak ponownie umieścił piłkę w siatce. Tym razem po strzale głową. Wynik w 83. minucie ustalił najlepszy strzelec stołecznej drużyny.

Žalgiris Wilno ponownie wskoczył na fotel lidera ligi. Sūduva jest na piątym miejscu.