fortuna

Kolejny Polak w Huntly

Zaskakującego transferu dokonało szkockie Huntly FC, w którym występuje Andrzej Sławomir Kleczkowski. Występująca w Highland Football League drużyna pozyskała Polaka, który rozegrał 46 meczów w Ekstraklasie!

Chodzi o Łukasza Jarosiewicza. Napastnik grał ostatnio w klubie, z którego wypożyczony był Łukasz Stasiak, czyli w Pomorzu Potęgowo. W obecnym sezonie IV ligi strzelił cztery bramki i zaliczył aż siedem asyst. Na boisku przebywał przez 1246 minut, dwukrotnie ukarany został żółtym kartonikiem. W szkockiej drużynie, podobnie jak Stasiak, będzie grał na zasadzie wypożyczenia.

Z transferu cieszy się szkoleniowiec Huntly – To, czego nam brakowało to doświadczenie. Łukasz ma ogromne i to jest jego główny atut. Grał on przecież w Polsce i w Grecji – powiedział Dave McGinlay.

Piłkarz najlepsze lata ma już za sobą, jednak jego przeszłość jest naprawdę ciekawa. W cwoim CV ma 46 spotkań w Ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa (lata 2002-2006), w których czterokrotnie trafiał do siatki. 31-latek grał także w Zniczu Pruszków, greckiej AS Lamíi, Jantarze Ustka, Kolejarzu Stróże oraz Gwardii Koszalin.

Zawodnik ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Polski w Beach Soccerze, w której grał między innymi z Tomaszem Iwanem.

Jarosiewicz zdołał już zadebiutować w nowym klubie. W 23. kolejce piątej ligi szkockiej Huntly zostało rozgromione 1:6 (0:4) przez Formartine United, a Polak rozegrał pełne 90 minut.

Oto jego akcje z czasów gry na boiskach Ekstraklasy:

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.