fortuna

Kolejny Polak na testach w Niemczech

Bartosz Kaniecki przechodzi testy w Dynamie Drezno. Bramkarz od lutego jest zawodnikiem Lechii Gdańsk. Nie zdołał on jednak zadebiutować w barwach Biało-Zielonych, ponieważ został wypożyczony do II-ligowego Bałtyku Gdynia.

Kaniecki 11. lipca będzie obchodził swoje 24. urodziny. Do Lechii trafił z Widzewa Łódź, którego jest wychowankiem. W barwach łódzkiego klubu zaliczył 11 występów w Ekstraklasie. Zadebiutował w niej w 2007 roku (1 mecz). W sezonie 2010/2011 wystąpił w kolejnych dziesięciu spotkaniach. W grudniu 2010 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, w której jednak nie wystąpił. Wiosną sezonu 2009/2010 przebywał na wypożyczeniu w Concordii Piotrków Trybunalski.

Ostatnie kilka miesięcy spędził na wypożyczeniu w występującym w II Lidze Zachodniej Bałtyku Gdynia. Klub ten zajął ostatnie miejsce w tabeli i spadł do III Ligi.

Dynamo Drezno zajęło 9. miejsce w minionym sezonie 2. Bundesligi. Na testach w tym klubie przebywa oprócz Polaka jeszcze dwóch bramkarzy – Stefano Kunchev oraz Marko Vasilj. Mierzący 196 centymetrów wzrostu polski golkiper ma duże szanse na angaż, ponieważ niemiecki klub ma problemy kadrowe.

Na pierwszym treningu w „S.G.D.” 23-latek został ranny i do końca dnia nie mógł ćwiczyć.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.