W miniony weekend Artur Sobiech strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie 2. Bundesligi w barwach SV Darmstadt 1898. Były reprezentant Polski poszedł za ciosem i w środowym spotkaniu siódmej kolejki zaplecza niemieckiej ekstraklasy ponownie wpisał się na listę strzelców. Drużyna polskiego zawodnika ostatecznie zremisowała na wyjeździe z 1. FC Heidenheim 1846 2:2.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 32. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Nikoli Dovedana. Zaledwie trzy minuty później na tablicy wyników było już jednak 1:1, bo wtedy gola zdobył Sobiech.

Po zmianie stron gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Dokładnie kwadrans po wznowieniu gry bramkę strzelił Ben Halloran. Kiedy mogło się wydawać, że spotkanie zakończy się niespodzianką i komplet punktów pozostanie na Voith-Arena, w 85. minucie wyrównującą bramkę zdobył  Aytac Sulu.

Po tym remisie zespół Sobiecha zajmuje trzecią lokatę w tabeli 2. Bundesligi. W środę Polak rozegrał cały mecz i został dobrze oceniony za swój występ. Portal whoscored.com przyznał mu notę 7.4. Wyższą w ekipie Darmstadt otrzymał tylko autor drugiego gola – Sulu (nota 8.4).