1. FC Köln II pokonało na wyjeździe rezerwy Fortuny Düsseldorf 3:2 (2:0) w meczu 9. kolejki Regionalligi West. Swojego trzeciego gola dla drugiej drużyny „Kozłów” w sezonie 2012/2013 strzelił Kacper Przybyłko.

Napastnik zagrał w rezerwach, gdyż zabrakło dla niego miejsca w meczowej osiemnastce pierwszej drużyny, która pokonała dziś FSV Frankfurt 2:1. Polak grał od początku i już w 6. minucie otworzył wynik meczu. Do szatni goście schodzili z dwubramkową przewagą, gdyż 60 sekund przed końcem pierwszej odsłony do siatki trafił Reinhold Yabo.

Sytuacja przyjezdnych mocno skomplikowała się w drugich 45 minutach. Fortuna Düsseldorf II w pięć minut doprowadziła do wyrównania. Na bramki Ivana Paurevića i Gerrita Wegkampa odpowiedział jednak w 59. minucie Mikael Ishak i to rezerwy klubu z Kolonii mogły cieszyć się z wygranej.

1. FC Köln II awansowało na 15. miejsce w tabeli (8 punktów). Fortuna Düsseldorf II jest ostatnia z zaledwie czterema punktami.