Stade de Reims pokonało w sobotni wieczór na własnym stadionie AS Nancy 2:0 (1:0). 90 minut w barwach gospodarzy zaliczył Grzegorz Krychowiak, który za swój występ zebrał bardzo dobre noty.

22-letni Polak wczorajszy występ może zaliczyć do bardzo udanych. Krychowiak rządził w środku pola precyzyjnie rozgrywając piłkę między kolegów z drużyny.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie za sprawą uderzenia Gaetana Courteta. Przy drugiej bramce swój udział miał polski pomocnik, kiedy to po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Diego.

Występ Krychowiaka docenili dziennikarze prestiżowej gazety L’Eqipue przyznając mu w 10-stopniowej skali ocenę 8, co jednocześnie uczyniło Polaka najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania.

Beniaminek z Reims po 6 kolejkach ma na koncie 10 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli Ligue 1.