W 24. kolejce Championship Middlesbrough FC skromnie pokonało Blackburn Rovers FC 1:0 (0:0). Komplet punktów gospoarzom zapewnił w drugiej połowie Lukas Jutkiewicz, który rozegrał pełne 90 minut.

Jedyne trafienie padło w 67. minucie. Po raz siódmy w tym sezonie na listę strzelców wpisał się aspirujący do gry w reprezentacji Polski napastnik. 23-latek przymierzył z linii pola karnego, a Jacob Kean mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Grzegorz Sandomierski nie znalazł się w kadrze „Wędrowców” na to spotkanie. Bramkarz na poszątku listopada doznał groźnej kontuzji głowy, która wyeliminute go z gry na dłuższy czas.

„Boro” znajdują się na najniższym stopniu podium. Blackburn Rovers jest dopiero siedemnaste.