Znakomicie w trwającym sezonie w rozgrywkach ligowych spisuje się drużyna Al Nasr Riyadh. W ramach 18. kolejki zespół z Arabii Saudyjskiej na własnym stadionie pokonał Al Shoalah 5:0. Zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów.

Duży wkład w tak okazałe zwycięstwo swojego zespołu miał polski pomocnik – Adrian Mierzejewski. Były reprezentant Polski swoimi dwoma trafieniami wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Pozostałe trzy trafienia padły w ostatnich dwudziestu minutach gry. Mierzejewski, który rozpoczął ten mecz w wyjściowym składzie, został zmieniony przez sztab trenerski ekipy gospodarzy w 59. minucie, kiedy na murawie pojawił się Hassan Al Raheb.

Dla Mierzejewskiego te zdobyte gole to trafienia numer pięć i sześć w obecnym sezonie rozgrywkowym. Zobaczył także łącznie trzy żółte kartki.

Jest to na pewno udany weekend dla polskich graczy występujących za granicami kraju. Swojego gola w rozgrywkach ligowych strzelił także Jakub Wilk, były piłkarz Lecha Poznań w 62. minucie ustalił wynik niedzielnego meczu Granitasu Klaipėda z Žalgirisem. Mecz zakończył się wygraną ekipy z Wilna różnicą dwóch goli.

Polak spędził na boisku w barwach zespołu gości 71. minut.