Borussia Dortmund odnosi kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Jugrena Kloppa ogrywają na wyjeździe drużynę Freiburga 1:2, pomimo iż po pierwszej połowie przegrywali 0:1.

Gola dla gospodarzy zdobył Mats Hummels, do spółki z Nevenem Subotic’em. W drugiej połowie wyrównał Robert Lewandowski a wynik ustalił również samobójczym strzałem Mujdza po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka.

Łukasz Piszczek rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. W 61 minucie w miejsce  Grosskreutz’a melduje się  Kuba Błaszczykowski. Równe dziesięć minut później na boisku pojawia się trzeci z Polaków. Robert Lewandowski zmienia Shingi Kagawe.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Schemlzer dokładnie dośrodkowuje na głowę Lewandowskiego a ten pokonuje bramkarza gospodarzy doprowadzając do remisu. Borussia szła za ciosem. Trzy minuty później było już 1:2. Na prawym skrzydle Błaszczykowski wymienił piłkę z Łukaszem Piszczkiem, który próbował dośrodkować po ziemi do któregoś z kolegów jednak wcześniej lot piłki przeciął wślizgiem Mensur Mujdza i skierował ją do własnej bramki. Swoją szansę miał także Błaszczykowski, który otrzymał bardzo dobre podanie od Lewandowskiego jednak nie trafił do pustej bramki z odległości około dziesięciu metrów.

SC FREIBURG – BORUSSIA DORTMUND 1:2 (1:0)

SC Freiburg: Baumann – Mujdza, Barth, Toprak, Bastians – Schuster – Putsila, Rosenthal, Makiadi, Abdessadki – Cissé.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Götze, Kagawa, Großkreutz – Barrios.