AJ Auxerre odniosło kolejną porażkę w Lidze Mistrzów. Francuski klub przegrał na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam 1:2 i zajmuje ostatnie miejsce w grupie G.

Gospodarze spotkanie rozpoczeli bardzo dobrze, bowiem już w 7. minucie Damy de Zeeuw pokonał bramkarza celnym strzałem w górny róg bramki. Jeszcze przed przerwą Luis Suarez podwyższył wynik meczu na 2:0.

Od 55. minuty Ajax grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Andre Ooijer. Minutę później kontaktową bramkę dla gości zdobył z rzutu wolnego Valter Birsa.

Auxerre nie zdołało strzelić kolejnej bramki, a w końcówce dwóch piłkarzy francuskiej drużyny Dannis Oliech oraz Jean Pascal Mignot zostało usuniętych z boiska za dwie żółte kartki.

Cały mecz w barwach przegranych zaliczył Dariusz Dudka, natomiast Ireneusz Jeleń nie zagrał z powodu kontuzji.

Ajax Amsterdam – AJ Auxerre 2:1