AEK Ateny przegrał w derbowym spotkaniu z Panioniosem GSS 0:1 (0:1). Całą drugą połowę w zespole pokonanych rozegrał Roger Guerreiro. Dzień po tym spotkaniu z posadą pożegnał się Vangélis Vláchos.

Polak rozpoczął spotkanie na ławce AEK-u, który stracił jedyną bramkę w 16. minucie. Rzut rożny wykonał Kostas Mendrinos i strzał oddał Dimitris Kolovos. Uderzenie nie było jednak precyzyjne. Futbolówka trafiła do stojącego przy dalszym słupku Leonidasa Kampantaisa, który umieścił ją w siatce.

Pierwsza odsłona była bardzo słaba w wykonaniu Nikosa Kourellasa, więc Vláchos postanowił zdjąć go z boiska, a w jego miejsce desygnował Rogera Guerreiro. 30-latek w 72. minucie ujrzał żółtą kartkę. W ostatnich minutach meczu goście musieli grać w osłabieniu, gdyż Taxiarchis Fountas musiał opuścić murawę z powodu drugiej żółtej kartki.

50-letni były już szkoleniowiec drużyny z Aten pracował w klubie od końca czerwca. Przez ten czas w pięciu ligowych spotkaniach „Enosis” zdobyli zaledwie punkt (1:1 z Arisem Saloniki) i zajmują ostatnią pozycję w tabeli Superleague. Panionios ma 12 „oczek” i wskoczył na fotel wicelidera greckiej ekstraklasy.