Ostatnie dni są dla Ludovica Obraniaka bardzo udane. W minioną sobotę, w lidze asystował przy jedynym trafieniu w meczu Lille – Lens, a dziś zanotował kolejne kluczowe podanie w Pucharze Francji. Jego Lille pokonało po rzutach karnych Nantes.

OSC Lille przez 120 minut remisowało z FC Nantes 1-1. Asystę przy golu dla gospodarzy zaliczył Ludovic Obraniak. Ludo rozegrał pełny mecz wraz z dogrywką, zarobił żółtą kartkę i wykorzystał jedenastkę w konkursie rzutów karnych, wygranym przez Lille 4-3. Lider rozgrywek Ligue 1 awansował więc do ćwierćfinału Pucharu Francji.

W obecnym sezonie Francuz z polskim paszportem nie notuje tak dobrych statystyk w lidze aniżeli w rozgrywkach poprzednich (7 bramek, 4 asysty, 1638 minut). Ligue 1 jest na półmetku i jak dotąd Obraniak w ciągu zaledwie 322 minut zdołał zapisać na swoje konto bramkę oraz dwie asysty. Trener Lille nie przewiduje ważnej roli dla reprezentanta Polski w lidze (tylko jeden mecz w podstawowym składzie), natomiast daje mu pograć w rozgrywkach pucharowych.

Jego statystyki w Europa League oraz Pucharze Francji prezentują się okazale. Obraniak zagrał we wszystkich 6 meczach Ligi Europy w pełnym wymiarze czasowym (gol, dwie asysty), a także w 2 meczach Pucharu Ligi (180 minut), trzech spotkaniach Pucharu Francji (225 minut, asysta)