Adam Kokoszka jest piłkarzem Empoli FC od 2008 roku. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. Sytuacja zmieniła się latem, kiedy nowym trenerem zespołu został Alfredo Aglietti.

W ciągu dwóch sezonów Kokoszka rozegrał 45 ligowych spotkań, a w pierwszym Empoli było bliskie wywalczenia awansu do Serie A. Polak swoją dobrą postawą zyskał uznanie kibiców. Kiedy przyszedł nowy trener Alfredo Aglietti, były piłkarz Wisły Kraków stracił miejsce w składzie na rzecz Daniele Moriego, co nie spodobało się fanom włoskiego klubu.

„Kokoszka jest lepszy technicznie niż Mori”, „Widzieliśmy różnice pomiędzy tymi piłkarzami. Kokoszka do składu!”, „Nie rozumiem decyzji trenera. Kokoszka, jeżeli nie ma problemów ze zdrowiem, to powinien grać, „To absurd, że Kokoszki nie ma w pierwszym składzie” – takie opinie pojawiają się na jednym z forum Empoli.

Niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy między piłkarzem i trenerem nie ma jakiegoś konfliktu. Po meczu z Grosseto jeden z dziennikarzy spytał Agliettiego o brak w kadrze Adama Kokoszki. „Nie zamykam przed nikim drzwi, ale ci, co nie grają muszą w trakcie tygodnia pokazać, że na to zasługują” – stwierdził trener Empoli.

Obecnie filarem defensywy włoskiego zespołu jest Lorenzo Stovini. Obok niego najczęściej występuje Daniele Mori. Na środku obrony zagrali również Massimo Gotti (wypożyczony z Udinese Calcio) i Lorenzo Tonelli. Adam Kokoszka nie zagrał ani razu, a w tylko jednym spotkaniu (18 września w meczu z Ascoli) pojawił się na ławce rezerwowych.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.