W ekstraklasie ligi belgijskiej w sobotę doszło do „polskiego” spotkania. Club Brugge na własnym stadionie podejmował YR KV Mechelen, w którym od tego sezonu występuje Seweryn Michalski.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Od pierwszej minuty w składzie Club Brugge oglądaliśmy Waldemara Sobotę. Drugi z polskich piłkarzy cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Weekendowe starcie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie spotkania. W trzydziestej czwartej minucie, po strzale doświadczonego Guðjohnsena gospodarze spotkania prowadzili już z rywalem przewagą dwóch trafień. Wcześniej, bo w 23. minucie na 1:0. strzelił Vadis Odjidja-Ofoe.

W drugiej połowie rezultat meczu ustalił w 70. minucie 29- letni Jesper Jørgensen, który zaliczył także jedną asystę, przy drugim golu dla swojego zespołu. Waldemar Sobota spędził na murawie pełne dziewięćdziesiąt minut.

Zdecydowanie gorzej w Belgii powodzi się Michalskiemu, który dotychczas rozegrał zaledwie dwadzieścia sześć minut.