fortuna

Klub blokuje transfer Lindnera do 2. Bundesligi

Mający za sobą debiut w Bundeslidze, Jarosław Lindner, otrzymał ofertę gry w występującym w Bundeslidze, SC Paderborn 07. Obecny klub Polaka, Holstein Kiel, odrzucił jednak ofertę za swojego zawodnika.

Urodzony pod nazwiskiem Ciarczyński napastnik, przed sezonem 2009/10, został włączony do kadry pierwszego zespołu Hannoveru 96. 29 sierpnia 2009 roku zadebiutował w Bundeslidze, grając przez 22 minuty spotkania z Hoffenheim (0:1).

Był to jednak jego ostatni występ w niemieckiej ekstraklasie, dlatego zdecydował się nie przedłużać wygasającego z końcem czerwca 2010 roku kontraktu. W sierpniu przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do grającego w Regionnalidze, Holstein Kiel.

Lindner szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w sezonie 2011/12, był jednym z najskuteczniejszych zawodników w lidze. Zagrał w 33 meczach, w których strzelił 17 bramek, czym zwrócił na siebie uwagę mocniejszych klubów.

Jednym z nich jest piąta drużyna 2. Bundesligi ubiegłego sezonu – SC Paderborn 07. W klubie tym doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji, ponieważ odeszło aż 13 piłkarzy, a w ich miejsce ściągnięto 11 nowych.

Trener SCP, Stephan Schmidt, uznał, że potrzebuje wzmocnień w ataku, dlatego działacze postanowili zaoferować 100 tysięcy euro za polskiego napastnika. 24-latek ustalił nawet warunki kontraktu z zespołem z Paderborn, jednak veto postawiły władze Holstein Kiel.

Występujący w Regionnalidze klub nie zamierza pozbywać się swojej największej gwiazdy za tak niską cenę. Dodatkowo w Kilonii nie ukrywają, że zamierzają oprzeć grę drużyny właśnie na Lindnerze.

Faktu, że transfer Polaka jest coraz mniej prawdopodobny, nie ukrywają działacze SC Paderborn 07. – Piłkarze są bardzo rozczarowani, kiedy nie mogą zmienić pracodawcy – powiedział dyrektor sportowy, Michael Born.

Przedstawiciel zespołu grającego w 2. Bundeslidze chciał złożyć korzystniejszą ofertę, ale już tego zrezygnował. – Klub poznał naszą ofertę – dodał Born, informując, że kolejna propozycja nie zostanie przedstawiona.

Lindner rozpoczął więc nowy sezon w barwach w Holstein Kiel, w którym rozegrał już dwa spotkania w Regionallidze. Wystąpił w meczach z ETSV Weiche (2:1) i z Hannoverem 96 II (3:3), jednak w obu nie zdołał pokonać bramkarzy rywali.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.