fortuna

Klich w kadrze Wolfsburga na mecz z Bayernem

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, Mateusz Klich niespodziewanie został włączony do kadry pierwszego zespołu Vfl Wolfsburga. Polak dotychczas nie zadebiutował w barwach „Wilków”, jednak już dzisiaj może się to zmienić.

Rozczarowany postawą swoich zawodników trener Felix Magath postanowił dokonać kilku zmian w składzie i powołał polskiego pomocnika do 19-osobowej kadry na dzisiejsze spotkanie ligowe przeciwko Bayernowi Monachium.

Dla 22-latka to trzecie takie wyróżnienie w jego dotychczasowej karierze w Wolfsburgu. W poprzednim sezonie został wybrany do grupy zawodników na mecz z Borussią Dortmund, jednak ostatecznie nie usiadł nawet na ławce rezerwowych.

Po raz pierwszy w ostatecznej kadrze meczowej Klich znalazł się 18 sierpnia bieżącego roku, kiedy jego zespół zagrał w meczu I rundy Pucharu Niemiec z Schoenberg 95. Były piłkarz Cracovii nie pojawił się na boisku ani na minutę.

Jeżeli Polak znajdzie się w „osiemnastce”, nadal będzie mało prawdopodobne, że w końcu zaliczy debiut w drużynie „Wilków”. W składzie na dzisiejszy mecz z Wolfsburgiem są bowiem także grający na jego pozycji, Diego oraz Thomas Kahlenberg.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.