W spotkaniu siedemnastej kolejki ligi holenderskiej – PEC Zwolle przegrało z SC Heerenveen 1:2. W podstawowym składzie zespołu gospodarzy wybiegł Mateusz Kilich. Pomocnik reprezentacji Polski przebywał na boisku 68. minut.

Grająca bardzo dobrze w obecnym sezonie drużyna z Heerenveen musiała się sporo na pracować, aby  w spotkaniu wyjazdowym wywalczyć komplet trzech punktów. Mecz dobrze otworzył się dla gości, którzy po nieco ponad dwóch kwadransach gry prowadzili 1:0.

Gola z rzutu karnego zdobył najskuteczniejszy strzelec SC Heerenveen- Alfred Finnbogason, który pewnym uderzeniem nie dał szans na obronę bramkarzowi Zwolle, który sprokurował „11” dla rywala.

Po tym trafieniu zawodnicy piątego zespołu ligi holenderskiej ruszyli do zdecydowanie śmielszych ataków na bramkę gospodarzy, ale żaden ze strzałów nie znalazł miejsca w siatce przeciwnika i pierwsza połowa zakończył się skromnym prowadzeniem SC Heerenveen.

Dziesięć minut, po przerwie PEC Zwolle wykonywało rzut wolny. Pięknym uderzeniem ze stałego fragmentu gry popisał się Broerse, który doprowadził do wyrównania 1:1. Przewagę gry na boisku utrzymywali zawodnicy Zwolle, którzy ostatecznie nie zdołali strzelić drugiego gola.

Uczynił, to w 69. minucie Finnbogason, który wykorzystał asystę Van La Parry. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i cenne punkty pojechały do Heerenveen.