Paweł Kieszek zadebiutował wczoraj w FC Porto. Polski bramkarz zagrał w meczu 1/8 Pucharu Portugalii z Juventude Evora (4:0) i na trwałe zapisał się w historii swojego klubu…

Wczorajsze spotkanie było 34. oficjalnym meczem „Smoków” bez porażki, czym ustanowiony został nowy rekord zespołu. Ta seria trwa już od 24 marca 2010 roku. Wtedy podopieczni Jesualdo Ferreiry pokonali Rio Ave.

Niedługo później nowym trenerem klubu został André Villas-Boas, który kontynuuje świetną passę. W tym czasie Porto odniosło aż 31 zwycięstw.

Poprzedni rekord, 33 spotkania, należał do Jose Mourinho. Pod jego wodzą „Smoki” nie przegrali od października 2003 roku do kwietnia 2004 roku. W tym czasie Villas-Boas był asystentem „The Special One”.

„Ten rekord to w dużej mierze zasługa Jesualdo Ferreiry i tego, co po sobie zostawił. 34 spotkania bez porażki to powód do dumy. Poprzednia seria, seria Mourinho była serią magiczną. Ta też taka jest, ale to nie koniec. Chcemy to kontynuować, ale jeszcze bardziej chcemy odzyskać dla klubu trofea” – powiedział po meczu 33-letni trener mistrzów Portugalii.

Wczorajszy występ był oficjalnym debiutem Pawła Kieszka w barwach Porto. Do zespołu trafił w lipcu tego roku z SC Braga.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.