Pięciu Polaków wystąpiło w ten weekend w rozgrywkach 2. i 3. Bundesligi. Niemiecki magazyn Kicker wystawił każdemu zawodnikowi ocenę w skali 1-6, gdzie „1″ oznacza klasę światową, a „6″ występ poniżej krytyki.

Najlepiej został oceniony Robert Wulnikowski, który na co dzień występuje w Kickers Offenbach. Polski bramkarz dwa razy wyciągał piłkę z siatki, ale to nie przeszkodziło mu zdobyć „2”.

Marcus Piossek, który rozegrał 70 minut w barwach VfL Osnabruck przeciwko drużynie Wulnikowskiego został oceniony na „3”.

David Blacha zmienił w 56. minucie Davida Ulma. Drużyna Polaka, SV Sandhausen zremisowała swój mecz 1:1. W ciągu 34 minut gry Blacha według „Kickera” zasłużył na „3”.

Adam Matuszczyk przed sezonem był przymierzany do roli lidera FC Koeln. Na boisku Polak pokazał, że nie jest jeszcze gotowy do tej roli. Trener zdjął go 15 minut przed końcem meczu, a uczestnik EURO 2012 dostał „3,5”.

Bardzo dobry występ w swoim debiucie w TSV 1860 Monachium zaliczył Grzegorz Wojtkowiak. Strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu dostał „2,5”. Lepiej od Polaka został oceniony tylko bramkarz „Lwów”, Gabor Kiraly, który obronił karnego i wprowadzony po godzinie gry Daniel Halfar.