Znany z faworyzowania swoich rodaków, ceniony serwis kicker.de, jak zwykle na początku tygodnia indywidualnie ocenia piłkarzy. W ostatniej kolejce Bundesligi wystąpiło trzech Polaków – Lewandowski, Piszczek oraz Peszko. Najgorzej z nich oceniony został ten ostatni.

Z powodu kontuzji, w 23. kolejce niemieckiej ekstraklasy na boiskach zabrakło trzech reprezentantów Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, Adama Matuszczyka oraz Sebastiana Boenischa. Ocenom poddana została zatem tylko trójka naszych rodaków.

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie FC St. Pauli 2-0, a dobry mecz rozegrał tradycyjnie Łukasz Piszczek. Za swoją grę otrzymał notę „3”. Podobnie ma się sprawa w przypadku Roberta Lewandowskiego, który otrzymał identyczną ocenę.

FC Koeln szczęśliwie zremisowało na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim. Goście jak zwykle nie zagrali na takim poziomie jak na własnym boisku i remis na pewno ich zadowala. Podobnie jak reszta zespołu, bardzo słabą notę otrzymał Sławomir Peszko. Były zawodnik Lecha Poznań mimo dobrej gry dostał notę „4.5”, lecz o dziwo podobnie oceniono trzech piłkarzy Kolonii, a dwóch nawet gorzej – Brecko oraz Lukas Podolski otrzymali „5”. Na „1” (klasa światowa) zasłużył golkiper Koeln, Michael Rensing.

Borussia Dortmund:

Weidenfeller 3
Schmelzer 2
Santana 3
Hummels 2.5
Piszczek 3
Bender 2.5
Sahin 2.5
Grosskreutz 3
Goetze 2
Lewandowski 3
Barrios 2

FC Koeln:

Rensing 1
Eichner 4
Mohamad 3.5
Geromel 3.5
Brecko 5
Petit 4.5
Lanig 4.5
Clemens 4
Peszko 4.5
Podolski 5
Novaković 4.5

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.