Borussia Dortmund w ostatniej kolejce Bundesligi pokonała na własnym stadionie SC Freiburg 4:0 (4:0). Po dwa gole dla mistrzów Niemiec zdobyli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Dzięki temu zwycięstwu Borussia stała się najlepszą drużyną w historii Bundesligi.

Przed meczem zobaczyliśmy bardzo miły gest ze strony piłkarzy Freiburga. Goście sprezentowali nowym mistrzom Niemiec dwie skrzynki wina i wielki bukiet kwiatów, jednak jak się później okazało Borussia tak elegancko na boisku się nie zachowała i rozgromiła swoich rywali.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 4. minucie po świetnej akcji Jakub Błaszczykowski strzałem między nogami bramkarza zdobył swoją pierwsza bramkę w tym meczu.

W 20. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak kapitalnie przyjął sobie piłkę w polu karnym, minął bramkarza i ze spokojem wbił piłkę do siatki. Dla „Lewego” był to 21 gol w sezonie i tym samym Lewandowski wyprzedził Jana Furtoka w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie.

Trzeci gol padł w 27. minucie. Po świetnej akcji Łukasza Piszczka i jego strzale piłkę do pustej bramki wbił ponownie Lewandowski.

To jeszcze nie był koniec popisów Polaków w tym meczu. W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Błaszczykowski. Kapitan polskiej reprezentacji fantastycznym lobem pokonał bramkarza gości.

Lewandowski w tym meczu miał jeszcze szanse na kolejne gole, jednak po jego strzałach piłka odbijała się od słupka, bądź poprzeczki.

Łukasz Piszczek grał do 54. minuty, Błaszczykowski do 81 minuty, natomiast „Lewy” zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia zdobyła w sezonie 2011/12 81 punktów w Bundeslidze i stała się najlepiej punktującą drużyną w jednym sezonie w historii tej ligi.

W tym sezonie Borussi zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Za tydzień piłkarze Jurgena Kloppa zmierzą się w finale pucharu Niemiec z Bayernem.