Rochdale AFC przegrało po dogrywce na własnym stadionie z Barnsley 3:4 (1:1). W barwach gości od 69. minuty występował Tomasz Cywka dla którego był to pierwszy oficjalny mecz. Polak w debiucie zaliczył dwie asysty.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęli gospodarze, bowiem już w 6. minucie Tutte wyprowadził ich na prowadzenie. Barnsley starało się wyrównać, jednak długo nie mogło zdobyć gola. Dopiero w 45. minucie Stones pokonał Lillisa i na tablicy wyników mieliśmy 1:1.

W 79. minucie Davies wyprowadził gości na prowadzenie. 10 minut wcześniej Tomasz Cywka zastąpił Etuhu. Wydawało się, że goście dowiozą zwycięstwo do końca, jednak w doliczonym czasie gry bramkarz Barnsley, Alnwick sprokurował rzut karny i wyleciał z boiska. Zastąpił go zawodnik z pola, Bobby Hassel, jednak nie zdołał on wybronić strzału Kennediego. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W niej ponownie goście wyszli na prowadzenie. Wiseman w 95. miucie celnym strzałem nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Asystę przy tym golu zaliczył Cywka. 10 minut później wprowadzony w 17. minucie Dagnall po podaniu Polaka podwyższył wynik na 4:2. Gospodarze się jednak nie poddawali i kilkadziesiąt sekund później Kennedy z rzutu karnego zdobył kontaktową bramkę.

To był jednak ostatni gol w tym meczu i Barnsley zagra w kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Świetny debiut zaliczył Tomasz Cywka i miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu rozpocznie mecz w pierwszym składzie.