fortuna

Kamil Biliński piłkarzem Žalgirisu Wilno

Grający ostatnio na wypożyczeniu w Wiśle Płock, Kamil Biliński, został nowym piłkarzem Žalgirisu Wilno. Informację tę podał menedżer 24-latka, Krzysztof Świątkowski, za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

– Kamil przeszedł do Wicemistrza Litwy ze Śląska Wrocław na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt został podpisany na 1,5 roku – napisał Świątkowski.

Biliński jest wychowankiem Śląska Wrocław, jednak nigdy tak naprawdę nie zaistniał w zespole obecnego mistrza Polski. W 2009 roku rozegrał w barwach „Wojskowych” 20 meczów w Ekstraklasie, w których zaliczył jedno trafienie.

Napastnik przez ostatnie półtora sezonu był zawodnikiem Wisły Płock. Najpierw przyczynił się do awansu drużyny do I ligi, występując w 17 spotkań, w których strzelił 12 bramek. W kolejnym sezonie zagrał w 33 meczach ligowych, w których zdobył 10 goli.

Žalgiris Wilno, po 19. kolejkach litewskiej General Financing A Lyga, zajmuje drugą pozycję w tabeli. W poprzednim sezonie zakończył rozgrywki również na drugiej lokacie, dzięki czemu zakwalifikował się do eliminacji do Ligi Europy.

Zmagania w europejskich pucharach rozpocznie od II rundy, a pierwsze spotkanie rozegra już jutro. Rywalem nowego klubu Polaka będzie austriacka Admira Wacker Mödling. W dwumeczu tym nie zagra jednak Biliński, bowiem nie został on jeszcze zgłoszony do gry.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.