W ostatnim meczu pierwszej kolejki 2. Bundesligi 1. FC Kaiserslautern zremisowało 3:3 (0:0) z drużyną 1. FC Union Berlin. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał polski pomocnik, Ariel Borysiuk, 3-krotny reprezentant kraju.

Pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy obu ekip była dość nudna, bowiem nie padła ani jedna bramka. Trenerzy musieli bardzo dobrze zmotywować swoich podopiecznych w przerwie meczu, bowiem w drugiej połowie kibice na stadionie Fritza Waltera zobaczyli aż 6 bramek.

Pierwsza bramka padła w 47. minucie, kiedy to do bramki celnie uderzył Parensen po podaniu Belaida. W 54. minucie spotkania Belaid zaliczył drugą asystę – po jego podaniu bramkę zdobył Zoundi i goście prowadzili już dwoma bramkami. Następnie napastnik Kaiserslautern, Idrissou w 58. i 72. minucie zdobył dwie bramki po uderzeniach głową i znów był remis.

„Czerwone Diabły” wyszły nawet na prowadzenie w 86. minucie za sprawą Zucka, lecz wyrównanie nadeszło już w pierwszej doliczonej minucie meczu i mecz zakończył się rezultatem 3:3.