fortuna

Kaiserslautern chce wypożyczyć Świerczoka

Po spadku 1. FC Kaiserslautern do 2. Bundesligi wydawało się, że większą szansę na grę w pierwszym składzie będzie mieć Jakub Świerczok. Nazwisko 19-letniego napastnika nie widnieje jednak w planach trenera Franco Fody.

Najlepszy strzelec I ligi w rundzie jesiennej sezonu 2011/12 trafił do Kaiserslautern w styczniu z Polonii Bytom. Śląski klub wzbogacił się na transferze o 500 tysięcy euro.

19-latek już w swoim debiucie w Bundeslidze wyszedł w podstawowym składzie. Po jego udanym występie, niektórzy kibice zaczęli się nawet powołania piłkarza do reprezentacji Polski. Niestety, w kolejnych meczach napastnik spisywał się słabiej i po rozegraniu 5 spotkań w niemieckiej ekstraklasie, grał już tylko w rezerwach.

Spadek „Czerwonych Diabłów” do 2. Bundesligi miał być szansą dla Świerczoka na zaistnienie na niemieckich boiskach. Tymczasem nowy szkoleniowiec FCK, Franco Foda, ani razu nie sprawdził młodego Polaka w meczach sparingowych.

Jak informuje Rheinpfalz.de, Foda wraz z dyrektorem sportowym Stefanem Kuntzem, uznali, że najlepszą opcją dla rozwoju 19-latka będzie jego wypożyczenie do innego zespołu. Być może piłkarz zdecyduje się na powrót do Polski, bowiem w styczniu o napastnika do końca walczyła Wisła Kraków.

1. FC Kaiserslautern pierwszy mecz w nowym sezonie 2. Bundesligi rozegra 6 sierpnia. Ich rywalem będzie 1. FC Union Berlin. W spotkaniu tym z pewnością zagra Ariel Borysiuk, który regularnie występuje w sparingach.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.