Lukas Jutkiewicz strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Middlesbrough FC. Posiadający polski paszport napastnik trafił do siatki w rewanżowym spotkaniu IV rundy Pucharu Anglii z Sunderlandem. Jego zespół przegrał po dogrywce 1:2.

Jutkiewicz zdobył bramkę w 57. minucie. Było to jego pierwsze trafienie w nowym klubie. Pozyskany z Coventry City napastnik potrzebował do tego pięciu spotkań.

Piętnaście minut wcześniej gola dla gości strzelił Jack Colback. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, czyli taki sam wynik, jaki padł tydzień temu w Sunderlandzie, dlatego sędzia zażądził rozegranie dogrywki.

Polak nie brał już w niej udziału, bowiem w 78. minucie został zmieniony przez Marvina Emnesa. W 113. minucie Stephane Sessègnon trafił dla gości i to zespół z Premier League awansował do kolejnej rundy.