Lukas Jutkiewicz powrócił na boisko po dwóch miesiącach przerwy. Aspirujący do gry w reprezentacji Polski napastnik zagrał w barwach Middlesbrough FC w wygranym meczu 5. kolejki Championship z Ipswich Town 2:0 (1:0).

W pierwszej połowie więcej okazji do strzelnia gola mieli przyjezdni, jednak to gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie. Świetnie ze skrzydła podawał Kevin Thomson, który idealnie wyłożył piłkę Luke’owi Williamsowi, a ten bez problemów pokonał bramkarza rywali.

Na początku drugiej części gry groźniej zaatakowali piłkarze „Boro”, ale ich strzały bardzo dobrze bronił Scott Loach. W 57. minucie na placu gry zameldował się Jutkiewicz, który zmienił Ishmaela Millera. 23-latek został przywitany przez kibiców gromkimi brawami.

Już minutę później napastnik miał okazję do strzelenia gola, ale chybił, podobnie jak w 61. minucie. W 90. minucie snajperowi udało się trafić do siatki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Trzy minuty później już prawidłowo bramkę zdobył Mustapha Carayol, ustalając wynik spotkania.