fortuna

Juskowiak: Lewandowski wart jest 30 mln

Były polski piłkarz i ekspert piłkarski, Andrzej Juskowiak, jest zdania, że olbrzymie pieniądze, na które według niektórych źródeł wyceniany jest Robert Lewandowski, nie są sumą przypadkową, ale realnie oddają wartość Polaka.

Jak ostatnio można dowiedzieć się z mediów, Robert Lewandowski wyceniany jest obecnie na ok 30 mln euro. Według Juskowiaka, popularny „Lewy” zasługuje na taką wartość.

– Jeśli ktoś go zechce, zapłaci te 30 czy nawet 40 milionów euro. Na 30 dotychczasowe dokonania „Lewego” w Lidze Mistrzów są wystarczające, nawet bez gola w Doniecku. 40 można by dostać, gdyby nasz reprezentant również w kadrze regularnie zdobywał bramki. – powiedział dla „Przeglądu Sportowego”.

Za gorsze występy w kadrze, zdaniem Juskowiaka, odpowiada zła współpraca Lewandowskiego z Obraniakiem, a także – mniejsze zaangażowanie niż ma to miejsce w BVB.

– Dwóch piłkarzy grających blisko siebie, którzy bez wątpienia mają umiejętności, którzy mogliby nawet we dwójkę zdecydować czasami o losach meczu, którzy mogliby grać fajne akcje, w duecie po prostu się nie zauważa – uważa były zawodnik m.in. VfL Wolfsburg. – Widać gołym okiem: w Dortmundzie do każdej piłki jest w stanie dojść, w reprezentacji na coś czeka… Ewidentnie w Borussii jest bardziej zdeterminowany. Nie wiem, czy Robert zdaje sobie z tego sprawę, ale wielu obserwatorów widzi, że w klubie wykazuje się większą zawziętością przy niemal każdym kontakcie z piłką. – dodał.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.