Z półfinałów juniorskiego Pucharu Szwecji (JSM) zwycięsko wyszła drużyna Sebastiana Ludzika, Hammarby IF, która pokonała Kalmar FF. W meczu o złoto zagra ona z pogromcą Malmö FF, czyli klubu Pawła Cibickiego.

Hammarby IF U-19 wygrało u siebie 1:0 (1:0) ze swoimi rówieśnikami z Kalmar FF. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 17. minucie Luca Sciacca. Goście musieli od 65. minuty grać w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał Anton Agebjörn. Pełne 90 minut rozegrał na środku obrony Sebastian Ludzik.

JSM – Półfinał
Hammarby IF U-19 – Kalmar FF 1:0 (1:0)
Sciacca 17

Sędzia: Björn Särnbrink

Żółte kartki: Hansebjer – Pavic, Jung, Hoang
Czerwona kartka: Agebjörn (65, Kalmar)

W drugim półfinale Malmö FF podejmowało na własnym obiekcie Halmstads BK. Pierwsza połowa ułożyła się zdecydowanie po myśli klubu Pawła Cibickiego. 18-letni skrzydłowy wybiegł w podstawowym składzie. W 3. minucie Egzon Sekiraca wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 31. minucie na 2:0 podwyższył Erik Pärsson.

W drugiej odsłonie dominowali już wyłącznie przyjezdni i odrobili stratę dwóch bramek z nawiązką. W 50. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Anton Jonsson. Dwadzieścia minut później uderzeniem głową wyrównał Shkodran Maholli.

W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Möller. W 84. minucie wynik na 2:4 ustalił z rzutu karnego Maholli.

Malmö FF U-19 – Halmstads BK U-19 2:4 (2:0)
Sekiraca 3, Pärsson 31 – Jonsson 50, Maholli 70, 84 (k), Möller 72

Sędzia: Adi Aganovic

Finał zostanie rozegrany już w przyszłą sobotę. O tym, gdzie odbędzie się mecz zadecyduje poniedziałkowe losowanie.