Ireneusz Jeleń strzelił swoją trzecią bramkę w lidze w tym sezonie. Napastnik AJ Auxerre trafił do siatki w końcówce meczu 24. kolejki francuskiej Ligue 1 z AC Arles, zremisowanego 1:1. W tym spotkaniu wystąpił także Dariusz Dudka.

W kadrze meczowej Auxerre znalazło się aż trzech Polaków. Do pierwszej drużyny został włączony Szczepaniak, dotychczas napastnik drużyny rezerw. 20-latek usiadł na ławce obok Ireneusza Jelenia, bowiem Jean Fernandez postawił na Jo-Gook Jung. W pierwszym składzie wyszedł natomiast Dudka, który zagrał na swojej ulubionej pozycji defensywnego pomocnika.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy wyglądała bardzo słabo. Zawodnicy Auxerre nie radzili sobie z grającymi pięcioma obrońcami rywalami, dlatego trener zespołu zdecydował się na zmiany. Za Frederica Sammaritano na boisko wszedł Jeleń i jak się później okazało była to bardzo dobra decyzja francuskiego szkoleniowca.

Tymczasem Arles, ostatnia drużyna w tabeli, atakowała coraz groźniej. W efekcie w 65. minucie objęła prowadzenie. Kaba Diawara doskonale podał do Dame N’Diaye, a ten trafił do siatki. Chwilę później Dudka został ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

Honor gospodarzy uratował w 84. minucie Jeleń, który wykorzystał podanie Jo-Gook Junga. To trzecie ligowe trafienie Polaka, który w tym sezonie zagrał w zaledwie 11 spotkaniach.

Mimo trzech zdobytych punktów Arles nadal ma małe szanse na utrzymanie, bowiem traci do zajmującego wyższą lokatę Lens aż 14 punktów. Auxerre jest dopiero 16. i z meczu na mecz zespołowi coraz bardziej grozi spadek do Ligue 2.