Ireneusz Jeleń dopiero w styczniu wróci na boisko. Polski napastnik zastanawia się nad przedłużeniem kontraktu z Auxerre, wygasającego z końcem sezonu. Nie ukrywa jednak, że ma inne ciekawe propozycje.

Jeleń obecnie leczy kontuzję w rodzinnym Cieszynie. Stamtąd niemal codziennie jeździ do Bielsko-Białej, gdzie przechodzi rehabilitację w nowoczesnej klinice Reha Forma. Jeździ również do Poznania, gdzie jego stan ocenia Jacek Jaroszewski.

„Z Auxerre dzwonią niemal codziennie i pytają mnie, jak przebiega leczenie. Już zapewniłem prezydenta klubu i trenera Jeana Fernandeza, że jest OK. Kolano spisuje się coraz lepiej i nie ma żadnych powikłań. Jak tak dalej pójdzie, to za kilka tygodni powinienem wrócić na boisko” – zdradził piłkarz dla „Gazety Wyborczej”.

W czerwcu 2011 roku wygasa umowa Polaka z Auxerre. Mimo wielu kontuzji Jeleń nadal znajduje się w kręgu zainteresowania wielu klubów. Napastnik zastanawia się co zrobić.

„Przyjdzie czas na rozmowę z moim menedżerem i podejmiemy decyzję – zapowiada. – Auxerre bardzo chce mnie zatrzymać. Nie ukrywam, że oferta z Marsylii wciąż jest aktualna. Dzwonili do mnie niedawno i zapewnili, że jeśli tylko dojdę do formy z poprzedniego sezonu, to mnie biorą. Są też propozycje z Anglii, Hiszpanii i Niemiec. Jest nad czym się zastanawiać. Najważniejszy jest jednak powrót do zdrowia. Potem przyjdzie czas na myślenie o przyszłości.” – stwierdził reprezentant Polski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.